Grupa iCEA wpłaca na bramę odkażającą dla Oddziału Zakaźnego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu
Pracownicy szpitali potrzebują dziś naszej pomocy, by móc nieść pomoc nam, kiedy będziemy jej najbardziej potrzebowali! Liczba zakażeń medyków rośnie, ponieważ podstawowe środki bezpieczeństwa i ochrony osobistej nie zawsze są wystarczające. Jako Grupa iCEA chcemy nagłośnić akcję #bramydlaszpitali. Naukowcy z Politechniki Śląskiej wraz z pracownikami firmy WAAM zajęli się budową bram odkażających, które pomogą personelowi medycznemu walczącemu z chorobą COVID-19 na pierwszej linii frontu.
2020-05-05, 14:50

Brama dezynfekcyjna to w pełni zautomatyzowane urządzenie, służące do odkażania kombinezonów ochronnych pracowników służby zdrowia. Za pomocą specjalnych dysz bramy tego typu dezynfekują specjalistyczną odzież , co minimalizuje ryzyko rozprzestrzeniania koronawirusa SARS-CoV-2. Bramy budowane przez firmę WAAM oraz Politechnikę Śląską pozwolą ograniczyć do absolutnego minimum przenoszenie się wirusa wśród personelu medycznego, co najczęściej ma miejsce podczas zdejmowania odzieży ochronnej. Warto dodać, że urządzenie znalazło się w finale międzynarodowego konkursu Healing Solutions for Tourism Challenge. Konkurs miał na celu znalezienie najbardziej innowacyjnych start-upów i inicjatyw, które przyczyniły się do redukcji negatywnych skutków stanu epidemii w zakresie turystyki. Brama odkażająca była oceniana w kategorii Healing for Prosperity.

- Społeczna odpowiedzialność biznesu jest w tej chwili bardzo istotna. Jako Grupa iCEA podejmujemy szereg działań pomocowych w tym trudnym czasie. Postanowiliśmy przekazać 10 000 zł na akcję #bramydlaszpitali. Chcielibyśmy, aby takie urządzenie trafiło również do Oddziału Zakaźnego Szpitala Miejskiego im. Józefa Strusia w Poznaniu, gdzie medycy z naszych okolic leczą mieszkańców Wielkopolski. Dlatego też wspierają i promując całą akcję w sieci zaakcentujemy jej regionalny wymiar poprzez hasło #bramadlapoznania - mówi Jacek Dziura, Dyrektor Marketingu w Grupie iCEA.

Aktualnie w Polsce mamy największy odsetek pracowników medycznych zakażonych koronawirusem w Europie. Pomysłodawcy projektu przy wsparciu partnerów zaplanowali budowę 10 bram odkażających dla szpitali. Akcja jest niezwykle ważna ponieważ prawie ⅓ przypadków zakażeń koronawirusem to zachorowania poprzez kontakt w przychodni lub szpitalu. Dzięki inicjatywie możemy pomóc w pracy tym, którzy ryzykując własne zdrowie walczą dla innych. 

Zachęcamy do wsparcia społecznościowej zbiórki środków na budowę bram: https://zrzutka.pl/bramydlaszpitali - każda podarowana złotówka przybliża nas do celu. Przy opisywanej inicjatywie każda darowizna to zwiększenie szans na niezbędne zabezpieczenie osobiste medyków. Więcej infomacji o zaangażowaniu Grupy iCEA znajduje się na: www.grupa-icea.pl/bramydlaszpitali. Wesprzyjmy oddziały zakaźne polskich szpitali, bądźmy solidarni z medykami i wspólnie zaangażujmy się w walkę z pandemią.

Ponadto, jako Grupa iCEA zachęcamy do przyłączenia się do drugiej akcji przeciwko koronawirusowi, w którą zaangażowaliśmy się całym zespołem. Dołączyliśmy do projektu Folding@Home udostępniając moc obliczeniową 20 naszych komputerów. Będzie ona wykorzystywana w celu dokonywania symulacji, by pomóc naukowcom lepiej zrozumieć struktury wirusa powodującego COVID-19, a ostatecznie może pomóc w wynalezieniu szczepionki. W inicjatywie może wziąć udział każdy posiadający komputer i dostęp do internetu. Więcej szczegółów dotyczących dołączenia do projektu na stronie: https://www.grupa-icea.pl/koronawirus/

Grupa iCEA - Pierwsza Agencja SEO360 działająca na rynku od 2007 roku. Firma ma status Partnera Google oraz jest zdobywcą drugiego miejsca w kategorii agencji SEO/SEM w konkursie Dream Team. Dzięki zespołowi najlepszych ekspertów ich klienci osiągają czołowe pozycje w wyszukiwarkach. Grupie iCEA zaufały m.in. takie firmy jak PZU, Bielenda czy KKS Lech Poznań.

Więcej informacji udziela:

Jacek Dziura, CMO, Grupa iCEA
mail: j.dziura@icea.pl
telefon: 721 622 986

KONTAKT / AUTOR
Jacek Dziura
Chief Marketing Officer
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015.  Dla dziennikarzy